İçeriklerimiz

Aloe Vera

Bir çok besin ve vitamine ev sahipliği yapar. Demir, bakır, çinko, kalsiyum, potasyum, magnezyum, manganez, vitA, vitB1, vitB2, vitB3, vitB6, vitB12, C, E ve folik asit gibi bir çok hayati molekülü taşır. Güneşin zararlarını önlemeye yardımcı olur ve cilt problemlerinin hızlı bir şekilde ortadan kalkmasını destekler. Antioksidan özelliği vardır ve enfeksiyonlara karşı korur. Alerjileri engellemeye yardımcı olan maddelerdendir.

Blueberry - Yabanmersini

Manganez, vitC ve vitK bakımından zengin bir besin deposudur. Kalorisi çok düşüktür.
Antioksidan özelliği vardır. Serbest radikaller yani kararsız moleküler bileşikler hücreleri zarara uğratarak yaşlanma ve kanser gibi hastalıkların oluşmasına sebep olur, antioksidan özelliği vücudu bu risklerden korur. Sık tüketilen, en çok bilinen meyve ve sebzeler arasında en fazla antioksidanı bulundururlar ve diğer antioksidan maddelerin miktarını arttırırlar. Kötü kolesterol oluşumunu engellemeye yardımcıdır. Öğrenme ve zeka gelişiminde etkilidir. Diabet ve boşaltım sistemi enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. Yoğun aktivite sonrası kas ağrılarının ve hasarlarının giderilmesine yardımcı olur.

Cranberry - Böğürtlen

Hastalıklara karşı korunmada ve bağışıklık sistemini desteklemede görevlidir. Bağışıklık sistemi bozukluklarının iyileştirilmesinde etkilidir. Bazı virüs ve bakterilere karşı etkilidir. Mide ülseri riskini azaltır. Antioksidan etkisi sayesinde yaşlanma etkilerini ve dokulardaki hasarın yenilenmesine destek olur. Sindirim sistemi sağlığına destek verir.

Pomegranate - Nar

Antioksidan özelliğinin yanı sıra; içeriğinde folat, potasyum, vitC, vitE ve vitK başta olmak üzere pek çok farklı bileşen bulundurur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalık sonrası iyileşmeyi hızlandırır. Antibakteriyel ve antiviral özellikleri vardır. Hafızayı güçlendirir. Yüksek kan basıncı, kolesterol, kemik hastalıkları, ülser ve daha pek çok hastalığı engellemeye yardımcıdır. Ayrıca hastalıklardan korunmayı sağlar.

Antarctic Krill - Antarktik Krill

Güney Okyanusu’nun Antarktika bölgesinde yaşayan; Dünya’nın tek tüketilebilir krill türüdür. Omega3 gibi yağ asitlerini, pek çok balık türünden daha yüksek oranda bulunduran , zengin bir besin kaynağıdır. İçeriği deri ve kürk yapısını destekler. Böylece tüy dökülmesi veya cilt prolemleri gibi sorunlardan önemli ölçüde uzak tutar. Bağışıklık sistemine de yardım ederek, yüksek koruma sağlayan gıdaların arasına girer.

L-Carnitine - L-Karnitin

Öğrenme ve zeka gelişimini sağlar.
Kas yapısını destekler. Kas liflerinin yapısına katılarak fonksiyon kolaylığı sağlar.
Enfeksiyon ve yaralanmalarda, iyileşmeyi hızlandırır. Nekahat dönemini kısaltır.

FOS - Oligo-sakkaritler - Frukto-oligosakkarit

Enfeksiyon ve ishal riskini düşürür.
Bağırsak zararlılarını azaltırken, yararlılarının sayısının artmasına yardımcı olur. Bağırsaklardan mineral emilimini destekler.

Dl-methionine - Dl-metiyonine

İdrarın asitlik derecesinin tehlikeli düzeyle ulaşmasını engeller. Boşaltım sistemi sağlığını korur. Karaciğeri destekler ve bozukluklarının oluşma riskini önemli ölçüde azaltır. Alerji kontrolünde payı vardır. Depresyona karşı koruyuculardandır. Et ve balık gibi ürünlerde yüksek derecede bulunur.

Curcuma Sp. - Zerdeçal

Antioksidan etki gösterir. Vücuttaki bazı maddelerin oksitlenmesi sonucu oluşan zararlı bileşikleri etkisiz hale getirir. Alerjik reaksiyonları azaltır. Bağışıklık sisteminin aşırı ve yanlış uyarılmasını engeller. Sistemin verdiği yanıtların düzenlenmesine yardımcı olur. Psikolojik duruma olumlu etkisi vardır. Depresyon riskini azaltır.

Carob - Keçi boynuzu

vitA, vitB, vitE, potasyum, kalsiyum ve fosfor bakımından zengin bir gıda maddesidir. Büyüme bozuklukları ve kilo alma problemi çözümünde yararlıdır. Göz sağlığı için destekleyicidir. İshal tedavisinde etkilidir ve günlük diyete eklendiğinde önleyicidir. Bağırsak sağlığını destekler. Kandaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olur. Yüksek tansiyon hastalıklarından korunmaya etkisi vardır.

Yucca Schidigera - YUKA

Kolesterolü önler. Antioksidandır. Çeşitli yollarla serbest radikalleri azaltır ve etkisiz hale getirir. Cinsiyet hormonlarının istenmeyen etkilerini önlemeye yardımcıdır. Vitamin aktivitesini hızlandırır. Antiprotozoal, antifungal, antibakteriyel özellikler taşır. Sindirim sistemini düzenler.

Yucca Quillaja - YUKA

Bağırsak sisteminde besinden yararlanmayı arttırır. Bağışıklık sistemini destekler. Üst ve alt solunum yollarının sağlığında destekleyicidir. Bu sistemde meydana gelen tahriş, hastalık gibi sorunlara karşı koruyucu ve oluştukları takdirde vücudu savunucu davranır. Ciltteki sağlıklı yapıyı destekler.

Citrus - Turunçgil

Yağ yakımını hızlandırır. Bağırsak canlıları nüfus oranlarını düzenler. Yapısındaki bileşiklerle metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve enerji üretimini arttırır. İçerisindeki organik asitler metabolik adımlarda görevlidir ve bu yönleriyle karaciğer sağlığına destek olurlar. Karbonhidrat düzeyi düşüktür bu yönü ile de basit şeker alımı çok azdır.

Chia seed - Chia tohumu

Omega 3 bakımından bulunmaz bir kaynaktır. Lif, kalsiyum ve demir kazanımları oldukça iyidir. Antioksidan özelliği ile yaşlanma belirtileri ve hastalıklarına karşı risk düşürücüdür. Kalp sağlığını korumada yardımcı ve gelecekteki dolaşım sistemi hastalıklarına karşı koruyucudur. Lifli yapısıyla sindirim sistemini rahatlatır ve kan şekerini düzenlemede yararlıdır.

Grape seed - Üzüm çekirdeği

Antioksidan özelliği vardır. Zararlı bileşiklere etki etmenin yanında oluşumlarını da engellemeye yardımcı olur. Kalp-damar sisteminde destekleyicidir. Sinir sistemi hücreleri arasındaki iletişimi düzenlenmede rol alır.

Sugar Cane - Şeker kamışı

Şeker kamışı , lif yapısıyla sindirim kolaylaştırır. İçerdiği su miktarı ile
böbrek aktivitesini kolaylaştırır. Vücuttan fazla su atılımını engellemeye
yardımcıdır.

Protein

Peynir altı suyu tozu, yumurta proteini tozu gibi ürünler hayvansal kaynaklı olduklarından, etobur sindirim sisteminde kolayca metabolizmaya katılacak moleküler yapıya ulaşırlar.

Probiotics - Probiyotikler

Bira mayası, evcil dostlarımızda zayıf olan probiyotik yoğunluğunun optimum düzeye getirilmesinde yardımcıdır. İçerdiği enerji miktarı ile besleyici özellik taşır.