Natura Salmon Anchovy Cranberry Sterilised Cat Food

Cranberry - Böğürtlen

Hastalıklara karşı korunmada ve bağışıklık sistemini desteklemede görevlidir. Bağışıklık sistemi bozukluklarının iyileştirilmesinde etkilidir. Bazı virüs ve bakterilere karşı etkilidir. Mide ülseri riskini azaltır. Antioksidan etkisi sayesinde yaşlanma etkilerini ve dokulardaki hasarın yenilenmesine destek olur. Sindirim sistemi sağlığına destek verir.

Antarctic Krill - Antarktik Krill

Güney Okyanusu’nun Antarktika bölgesinde yaşayan; Dünya’nın tek tüketilebilir krill türüdür. Omega3 gibi yağ asitlerini, pek çok balık türünden daha yüksek oranda bulunduran , zengin bir besin kaynağıdır. İçeriği deri ve kürk yapısını destekler. Böylece tüy dökülmesi veya cilt prolemleri gibi sorunlardan önemli ölçüde uzak tutar. Bağışıklık sistemine de yardım ederek, yüksek koruma sağlayan gıdaların arasına girer.

Carob - Keçi boynuzu

vitA, vitB, vitE, potasyum, kalsiyum ve fosfor bakımından zengin bir gıda maddesidir. Büyüme bozuklukları ve kilo alma problemi çözümünde yararlıdır. Göz sağlığı için destekleyicidir. İshal tedavisinde etkilidir ve günlük diyete eklendiğinde önleyicidir. Bağırsak sağlığını destekler. Kandaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olur. Yüksek tansiyon hastalıklarından korunmaya etkisi vardır.

Citrus - Turunçgil

Yağ yakımını hızlandırır. Bağırsak canlıları nüfus oranlarını düzenler. Yapısındaki bileşiklerle metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve enerji üretimini arttırır. İçerisindeki organik asitler metabolik adımlarda görevlidir ve bu yönleriyle karaciğer sağlığına destek olurlar. Karbonhidrat düzeyi düşüktür bu yönü ile de basit şeker alımı çok azdır.

Curcuma Sp. - Zerdeçal

Antioksidan etki gösterir. Vücuttaki bazı maddelerin oksitlenmesi sonucu oluşan zararlı bileşikleri etkisiz hale getirir. Alerjik reaksiyonları azaltır. Bağışıklık sisteminin aşırı ve yanlış uyarılmasını engeller. Sistemin verdiği yanıtların düzenlenmesine yardımcı olur. Psikolojik duruma olumlu etkisi vardır. Depresyon riskini azaltır.

Dl-methionine - Dl-metiyonine

İdrarın asitlik derecesinin tehlikeli düzeyle ulaşmasını engeller. Boşaltım sistemi sağlığını korur. Karaciğeri destekler ve bozukluklarının oluşma riskini önemli ölçüde azaltır. Alerji kontrolünde payı vardır. Depresyona karşı koruyuculardandır. Et ve balık gibi ürünlerde yüksek derecede bulunur.

FOS - Oligo-sakkaritler - Frukto-oligosakkarit

Enfeksiyon ve ishal riskini düşürür.
Bağırsak zararlılarını azaltırken, yararlılarının sayısının artmasına yardımcı olur. Bağırsaklardan mineral emilimini destekler.

Grape seed - Üzüm çekirdeği

Antioksidan özelliği vardır. Zararlı bileşiklere etki etmenin yanında oluşumlarını da engellemeye yardımcı olur. Kalp-damar sisteminde destekleyicidir. Sinir sistemi hücreleri arasındaki iletişimi düzenlenmede rol alır.

L-Carnitine - L-Karnitin

Öğrenme ve zeka gelişimini sağlar.
Kas yapısını destekler. Kas liflerinin yapısına katılarak fonksiyon kolaylığı sağlar.
Enfeksiyon ve yaralanmalarda, iyileşmeyi hızlandırır. Nekahat dönemini kısaltır.

Yucca Schidigera - YUKA

Kolesterolü önler. Antioksidandır. Çeşitli yollarla serbest radikalleri azaltır ve etkisiz hale getirir. Cinsiyet hormonlarının istenmeyen etkilerini önlemeye yardımcıdır. Vitamin aktivitesini hızlandırır. Antiprotozoal, antifungal, antibakteriyel özellikler taşır. Sindirim sistemini düzenler.

Sugar Cane - Şeker kamışı

Şeker kamışı , lif yapısıyla sindirim kolaylaştırır. İçerdiği su miktarı ile
böbrek aktivitesini kolaylaştırır. Vücuttan fazla su atılımını engellemeye
yardımcıdır.

Probiotics - Probiyotikler

Bira mayası, evcil dostlarımızda zayıf olan probiyotik yoğunluğunun optimum düzeye getirilmesinde yardımcıdır. İçerdiği enerji miktarı ile besleyici özellik taşır.