Sık Sorulan Sorular

Tahıllı mamalarda et oranı yani hayvansal protein düşüktür. Mama proteininin büyük kısmını bitkisel proteinler oluşturur. Mamanın içeriğinde yazan protein miktarı total protein miktarıdır. Bunun hayvansal protein kısmı ne kadar yüksekse, yararlanım o kadar yüksektir. Ayrıca alerjen içerme ihtimali düşüktür. Yiyecek alerjilerinin büyük bölümü hayvansal proteine karşı sanılırken, gerçekte rasyon içindeki başka bir proteine karşı oluşur. Örneğin, tavuklu mama yediğinde alerjik reaksiyon gösteren bir köpek, aynı hayvansal proteini içeren başka bir mamaya tepki göstermeyebilir. Bunun sebebi, mamada kullanılan yan ürünlerdir. Az tahıllı mamalarda yan ürünler alerjen olmayan gıda maddelerinden seçilirler ve böylece reaksiyon tehlikesinin önüne geçilmeye çalışılır.

Evcil dostların damak tatları değişkenlik göstermekle birlikte genelde alışkanıklarını değiştirmek konusunda zorluk çekebilirler. Yumuşak bir geçiş kademeli olarak yapıldığında iyi sonuçlar verecektir. Önce eski mama ile yenisi az olacak şekilde karıştırılarak verilir ve gittikçe yeni mama miktarı arttırılır. Böylece hem damak tadı alışkanlığı hem de sindirim sisteminin adaptasyonu rahatça sağlanacaktır.

Her mama ambalajında yaş ve kiloya uygun ortalama değerlerden oluşan bir cetvel bulunur. Bu cetvel kaynak alınarak mizaca göre değişiklikler yapılabilir. Yavrulardaki ihtiyacı, cetvelden hesaplandıktan sonra günlük öğünü 2-3 parçaya bölünerek belirli saatlerde periyodik olarak verilir. Kedilerde, kilo alma eğilimi yoksa; mama kabı sürekli olarak dolu tutulabilir. İhtiyacı kadar yiyecektir. Fakat kilo alma eğilimi yüksek ve hızlı tüketen kedilerde cetvele uyulmalı ve onun haricinde mama takviyesi yapılmamalıdır. Yetişkin köpekler günde 1 kere beslenebilirler. Fakat bazı köpeklerde gıda tüketimi sırasında dolaşmalar ve ilginin kolay dağılması problemleri görülür. Böyle mizaçlı olanlarda mama kabına erişim sabah-akşam olarak programlı şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra günlük fiziksel aktiviteye bağlı olarak ufak değişiklikler yapılabilir.

İnternet sitemize girip iletişim bölümünden çağrı not bırakabilirsiniz. Cevaplama günümüzde mail olarak ya da arama yapılarak probleminizin çözümüyle ilgili arkadaşlarımız mutlaka iletişim kuracaklardır.

Eklem problemlerine yol açan aşırı protein değil; mineral ve yağ alımındaki dengesizliklerle birlikte genetik yatkınlıklardır.

Yurt dışından özel olarak, ürün takibini titizlikle yaptığımız çiftliklerden taze ürün ithal edilmektedir.

Mama açıldıktan sonra kilitli ise ağzı kapatılmalıdır. Kuru mamaları buz dolabında saklamaya ihtiyaç yoktur fakat bulunduğu yerin çok sıcak olmamasına ve direkt güneş ışığı almamasına dikkat edilmelidir. Bu faktörlere maruz kaldığında oksidatif stres artar, raf ömrü ve tazelik süresi azalır.

Hayvanlarda görülen besin kaynaklı alerjiler yüksek oranda tahıl kaynaklı oluşurlar. Az tahıllı mamalarda alerjik reaksiyon görülme olasılığı düşüktür.

Başka bir sorunuz varsa bize sormaktan çekinmeyin.

    Adınız*

    Epostanız*

    Konu*

    İletiniz*